Пирин загуби първата си контрола
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:25 / 26.06.2016Коментари (0)999
© ОФК Пирин
ОФК Пирин загуби първата си контрола среща, след като зелените отстъпиха с 0:1 на Славия в Благоевград. Резултатът бе доста нелогичен, имайки предвид сериозните пропуски, които домакините направиха през двете полувремена.

Гостите взеха своето с първия си удар във вратата на пиринци, който бе в 73-ата минута.

Чистите положения през първата част бяха повече в полза на Пирин. На два пъти Тасев можеше да открие резултата, като особено сериозен бе вторият му пропуск в 20-ата минута, когато бе оставен непокрит и сам срещу Кирев стреля в него. Отбитата топка попадна в Златинов, който също не успя да преодолее стража на гостите.

При получилият се корнер пък Николов скочи добре, но прати топката с глава в ръцете на Кирев.

През втората част зелените направиха множество смени, като на върха на атаката в зелено застанаха Костов и Грозданов.

Именно Костов бе замесен в най-сериозните положения през тази част, като в 58-ата минута нападателят се озова в идеална ситуация сам срещу Петков, но техничният му удар размина гредата от външната страна.

Отново той стреля опасно 10 минути по-късно от воле, но висока над вратата.

В 73-ата минута Костов пусна прекрасен пас към Грозданов, който елиминира бранител, но след като стреля към полуопразнената врата бе блокиран.

В 75-ата минута, противно на логиката, гостите отбелязаха гол с първия си удар във вратата, след като Йомов бе оставен непокрит в наказателното поле и мушна топката под краката на пазилия през втората част Костов.

Той се намеси добре при второто положение за гостите, когато Балджийски стреля опасно от около 20 метра, но стражът на Пирин внимаваше.

Стартов състав на Пирин:

Аргилашки, Башлиев, Николов, Ничев, Гочев, Костадинов, Траянов, Казаков, Благов, Тасев и Златинов.

След почивката в игра влязоха още Костов, Сандев, Попев, Крапетров, Бенгюзов, Дяков, Костов, Чапов, Грозданов, Топузов, Христов, Митев, Крушовски и Стефанов.