Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пирин със зрелищно равенство срещу Септември София
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:34 / 07.07.2016Коментари (0)771
© ОФК Пирин
ОФК Пирин и Септември София сътвориха добър контролен мач на градския стадион в Разлог, като си отбелязаха четири гола, но не успаха да се победят.

Орлетата пропиляха една дузина изгодни положения , особено през втората час и заслужаваха повече победата, но в крайна сметка двубоят приключи 2:2.

Още в 3-ата минута Николов стреля опасно с глава след корнер. Отново той проби отлично в 16-ата, но острото му центрира бе избито пред голлинията.

В 23-ата минута вероятното ново попълнение на Пирин Филип Филипов стреля опасно, но топката бе избира от вратаря в корнер.

Още в с първото по-опасно влизане в половината на Пирин, софиянци успяха да отбележат гол, като Кацаров бе точен от около 20 метра, пращайки топката под ръцете на Ганев.

Последваха удари на Тасев и Филипов от разстояние, но отново без успех. Именно защитникът бе най-близо до гола, след като негов удар в 41-ата минута срещна сглобката на вратата, топката попадна след това в Костов, който се засуети и не стреля в полупразната врата и я изгуби.

Зелените започнаха втората част с масиран натиск. Тасев изскочи сам срещу стража на Септември още в първите се

© ОФК Пирин
кунди, но попадна леко в дясно и стреля неточно.

В 51-та минута равенството бе възстановено, като Костадинов стреля неспасяемо от около 25 метра.

Тони Тасев пропиля две чисти и идентични положения в 53-та и 54-та минута, като на два пъти изскачаше зад защитата, но ударите му по диагонала не намираха целта.

Хубава атака на Пирин бе завършена в 58-ата минута от Юлиян Попев с отлично попадение за капитана за 1:2.

В 66-ата минута отново Тасев се освободи добре, но пак стреля неточно, отбитата топка попадна в Благов, но и той не бе прецизен.

В 67-ата минута септемврийци стигнаха до гол, след като се възползваха от грешка в средата на терена, а Манолов разстреля Костов от няколко метра.

Софиянци можеха и да победят, ако Тончев бе точен от близко разстояние в 74-та минута.

За пиринци пък до края пропуснаха да се разпишат Кристиан Казаков и Танчев.

Състав на Пирин: Ганев, Попев, Николов, Сандев, Филипов, Костадинов, Старокин, Благов, Тасев, Костов и Бенгюзов.

След почивката в игра се появиха съответно Траянов, Казаков, Божинов, Карапетров, Костов, Чапов, Златинов и Танчев.