Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
България разгроми Гибралтар при дебюта на Кръстаич
Автор: Стойчо Генов 23:48 / 23.09.2022Коментари (1)282
© Антон Узунов
Националният отбор на България най-после постигна първа победа в турнира Лигата на нациите. Нашите се наложиха над Гибралтар с 5:1 в предпоследния си двубой от Група 4 в Дивизия "С", който се игра пред около 1000 зрители на "Хювефарма Арена" в Разград.

Мачът бе официален дебют на новия държавен селекционер Младен Кръстаич.

Валентин Антов (23), Кирил Десподов (36), Радослав Кирилов (52), Илиян Стефанов (55) и Марин Петков (81) се разписаха за домакините, а 39-годишният митничар Рой Чиполина (26) бе точен за Гибралтар.

С успеха България запази мястото си в Дивизия "С" и за следващата кампания в Лигата на нациите, тъй като няма как да бъдем изпреварени от гибралтарците. Те остават последни с 1 точка, докато ние имаме вече 6. В нашата група победител е Грузия, която победи Северна Македония с 2:0 и е недостижима с 13 точки.

България откри резултата в 23-ата минута. Филип Кръстев центрира от корнер и Валентин Антов засече с глава за 1:0.

Три минути по-късно капитанът на Гибралтар Рой Чиполина изравни също с глава.

В 36-ата минута Илиян Стефанов с шпагат подаде към Кирил Десподов  и той без забавяне засече с десния крак фронтално срещу вратата за 2:1.

След почивката нашите удариха съперника с два гола в рамките на 3 минути. Първо Радослав Кирилов след кратко разбъркване с бомбен шут вкара за 3:1, а след това Илиян Стефанов направи успешна добавка с глава от непосредствена близост - 4:1.

Десетина минути преди края Радослав Кирилов изведе Марин Петков сам срещу вратаря и нападателят бе точен с левия крак за 5:1.

България игра в състав: Даниел Наумов, Иван Турицов (60- Йоан Стоянов), Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Филип Кръстев, Илиян Стефанов (71- Никола Илиев), Илия Груев (71- Янис Карабельов), Кирил Десподов (60- Георги Русев), Радослав Кирилов (83- Мартин Минчев).