Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Националният ни отбор до 15 години затвърди добрите впечатления
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 14:26 / 03.11.2022Коментари (0)297
©
Юношеският национален отбор на България до 15 години затвърди добрите впечатления и постигна втора победа в рамките на 3 дни над връстниците си от Румъния. Нашите се наложиха с 2:1 в приятелски двубой, който се игра на основния терен в Национална футболна база "Бояна“.

Днес тимът ни можеше да се поздрави и с още по-изразителен успех, тъй като напълно надигра състава на северната ни съседка.

"Лъвчетата“ притиснаха съперника още в началото и набързо взеха добра преднина. В 9-ата минута капитанът Кристиян Горянов бе точен от дузпа, а малко по-късно – след отлично организирана атака, топката попадна у Марто Бойчев, който с прецизен изстрел от границата на наказателното поле направи 2:0.

През втората част селекционерът Калоян Георгиев предприе доста промени, но това не се отрази на съотношението на силите. България продължи да атакува и да създава множество положения пред Чиобану, но късметът изневери на нашите момчета.

При една от редките си контраатаки Румъния успя да намали чрез Тамеш в 64-ата минута, но за повече от втора почетна загуба гостите нямаха сили.

България игра в състав:

12. Алек Коцев (41 – 1. Иван Кехайов), 2. Мартин Портарски (77 – 22. Николай Илчев), 4. Симеон Турлаков (57 – 21. Самуил Барабанов), 5. Николай Любомиров, 20. Радослав Караманов (41 – 3. Никола Ставрев), 17. Стефан Крумов, 14. Виктор Илиев (48 – 6. Никола Кръстев), 10. Кристиян Горянов (77 – 16.  Младен Петков), 11. Георги Стефчов (41 - 8. Димитър Челебиев), 9. Марто Бойчев (48 – 13. Александър Георгиев), 19. Мартин Величков (27 – 7. Виктор Караджов).