Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Пирин (Благоевград) загуби на "Герена", Станоев с червен картон
Автор: Цвети Христова 21:56 / 07.08.2022Коментари (0)292
Пирин (Благоевград) загуби от Левски с 0:1 в мач от петия кръг в efbet Лига. В 11-ата минута Хосе Кордоба удари греда, а в 70-ата новото попълнение Роналдо вкара първия си шампионатен гол за "сините". Столичани вече са седми в първенството с актив от 6 точки, но те имат два мача по-малко. Пирин е 14-и с 2 пункта. Хората на Станимир Стоилов започнаха много агресивно срещата, като само за едно полувреме създадоха няколко чисти сиутации за отбелязване на гол.

В петата минута Филип Кръстев центрира в наказателното поле, където Андриан Краев засече топката с глава, но вратарят Янко Георгиев успя да избие. 60 секунди по-късно Илиян Снефанов също стреля с глава, но Георгиев изби топката на голлинията. Последва удар на Филип Кръстев, който също бе блокран.

В 11-ата минута Хосе Кордоба засече топката, но тя се отби от страничната греда. В 13-ата минута Роналдо стреля неточно, а малко по-късно отново той шутира от воле, но топката не попадна в очертанията на вратата. Първият удар за гостите от Благоевград дойде в 22-ата минута, когато юношата на Левски - Христофор Хубчев стреля над вратата. Левски атакуваше без умора и в 33-ата минута Патрик-Габриел Галчев шутира, но Янко Георгиев изби в корнер.

Само минута по-късно Уелтън преодоля съперник отляво и стреля технично, но и неточно. В 39-ата минута бразилецът Уелтън пак опита късмета си с удар от движение, но топката попадна в ръцете на Георгиев. В добавеното време на първата Филип Кръстев стреля високо над вратата. След почивката столичани не се отказаха да натискат и да търсят попадението.

В 51-ата минута Кръстев центрира от ъглов удар на първа греда, където Краев стреля с глава, но над вратата. Хосе Кордоба бе близо до това да реализира гол, но от непосредствена близост с глава изпрати топката в аут. Около 20 минути преди края на срещата Роналдо матира "орлетата" и отбеляза с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев.

В последните 6 минути гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Станоев получи втори жълт картон. Жереми Петрис пък плопусна да удвои резултата в края на мача.

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев (к) - 6. Цунами, 33. Хосе Кордоба, 23. Сонко Сундберг, 22. Партик-Габриел Галчев - 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев - 17. Уелтън, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо - 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Пирин: 21. Янко Георгиев - 45. Христофор Хубчев, 3. Петър Занев (к), 25. Илиан Костов, 38. Александър Дюлгеров - 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев ж.к. - 7. Китан Василев, 23. Казуки Такахаши, 11. Андрей Йорданов - 26. Иван Тасев

Старши треньор: Красимир Петров

Главен съдия: Станислав Тодоров