Пирин (Благоевград) изпусна победата във Варна
Автор: Цвети Христова 23:46 / 22.07.2022Коментари (0)305
© DIEMA SPORT
Пирин (Благоевград) изпусна победата във Варна , след като завърши 1:1 със Спартак в мач от 3-ия кръг на първенството. Китан Василев с глава реализира за "орлетата" още в 6-ата минута. След силно изпълнение на странично хвърляне топката бе пратена в наказателното поле на домакините, които сбъркаха в защита, яа Василев от близко разстояние откри резултата. В 12-ата минута благоевградчани пропуснаха златна възможност да реализират второ попадение. Преслав Йорданов пропусна топката, а Китан Василев пропусна очи в очи с Дичевски, след като футболист на домакините изчисти топката от голлинията.

Домакините бяха покрити и от късмета в тази среща, защото две попадения на "орлетата" бяха отменени. В 51-ата минута Преслав Йорданов вкара, но голът му не бе зачетен заради нарушение в атака. Красимир Станоев също прати топката в мрежата, но заради засада и това попадение беше от
менено. Георги Бабалиев в 87-ата зарадва феновете на "соколите" с изравнително попадение, което донесе точката на Спартак. Мехмед Сабри центрира добре към Бабалиев, който с хубав завършващ удар от въздух оформи крайния резултат. Пирин има 2 точки в актива си от началото на първенството, като все още няма победа в елита. В следващия кръг "орлетата" приемат Славия.

Стартови състави на двата отбора:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 11. Виктор Митев, 24. Лиандро Мартис, 90. Мартин Тошев;

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 8. Емил Янчев, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев.