Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пета поредна среща без загуба за Пирин в първенството
Автор: Цвети Христова 19:04 / 05.03.2022Коментари (0)352
© fcpirin.com
Пирин продължи  с доброто си предстанвяне в първенството, след като завърши 1:1 при гостуването на Черно море в мач от 22-ия кръг на Първа лига. "Орлетата" записаха пета поредна среща без загуба в шампионата. Благоевградчани вече имат в актива си 23 точки и са на десетата позиция в класирането.

Иван Тасев, който записа дебют като титуляр за благоевградчани в Първа лига откри резултата  в 50-ата минута. Украинецът Евгений Сердюк изравни в 70-ата. .

В средата на първата част Стилян Николов се разписа за “орлетата", но голът му бе отменен след намесата на ВАР.

Дебют за "орлетата" в Първа лига направи Ивайло Тодоров. Пълен дебют в елитната ни дивизия записа 17-годишният Лазар Еринин. Двамата влязоха в игра в края на двубоя.

Преди началото на мача треньорът на домакините Илиан Илиев получи наградата си за най-добър наставник за 2021 година.

В 26-ата минута с първото си положение Пирин стигна до гол, след като Стилян Николов вкара от близка дистанция. Веднага след попадението обаче страничният съдия отсъди засада, а след това последва и дълго проверяване на ситуацията от ВАР. В крайна сметка обаче попадението бе отменено.

След почивката Пирин откри резултата още в 50-ата минута. Станислав Костов със страхотен пас изведе Иван Тасев сам срещу вратаря на домакините, а той с майсторски удар прати топката в мрежата.

В 70-ата минута Сула подаде към Евгений Сердюк, който от близка дистанция оформи крайното 1:1. Страничният рефер обаче бе вдигнал флага за засада и  първоначално попадението не бе засечено. Шест минути ситуацията бе проверявана от ВАР, след което голът бе признат.

Черно море - Пирин 1:1

0:1 Иван Тасев (50

1:1 Евгений Сердюк (70)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 19. Матиас Курьор, 9. Евгений Сердюк, 10. Велислав Василев

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 26. Иван Тасев (90+8 – 23.Ивайло Тодоров), 31. Красимир Станоев, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков (66-9.Преслав Йорданов), 17. Спас Георгиев (90+8-7.Лазар Еринин), 29. Станислав Костов (86-20. Даниел Иванов), 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев, 6. Юлиян Попев