Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Страхотен Мартин Луков стигна до нов връх в Саудитска Арабия
Автор: Стойчо Генов 18:02 / 26.12.2021Коментари (6)349
Бившият вратар на Локомотив Пловдив Мартин Луков изигра нов силен мач за своя отбор в Саудитска Арабия. Стражът записа пълни 90 минути на терена при победата на своя тим Ал Тай с 3:1 над Ал Файсали в двубой от 14-ия кръг на местната Суперлига.

До момента националът има 14 двубоя за Ал Тай, без да е сменян дори за минута, а "сухите" му мрежи са две, провери Plovdiv24.bg.

Гостите поведоха още в 9-ата минута с гол на Хулио Таварес. В 65-ата минута Ноулидж Мусона изравни, а в 72-ата Ал Тай стигна до пълен обрат в резултата чрез Ал Хараби. В добавеното време на мача Мусона се разписа още веднъж за крайното 3:1.

Успехът бе пети за Ал Тай от началото на сезона, с който тимът на Мартин Луков има вече актив от 16 точки е на 10-а позиция във временното класиране, което е най-високото стъпало за Ал Тае през сезона в Суперлигата. Отборът видимо е във възход след назначаването на новия чилийски треньор Хосе Луис Сиера, който замени на поста уволнения преди около 2 месеца Зоран Манулович.