Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Пирин запази преднината си пред Берое
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:06 / 06.05.2017Коментари (0)1098
© ПФК Берое
"Берое" и "Пирин" не излъчиха победител в мача помежду си от XXXII кръг на Първа професионална лига. Станислав Костов даде преднина за своя тим в 27-та минута, а Жуниор Мапуку изравни в 64-та. Така двата тима не разрешиха спора за първото място в групата и то ще се реши в последния кръг.

Домакините откриха резултата в 27-та минута, когато Станислав Костов получи топката пред дъгата на пеналта и стреля, а ударът му намери горния ляв ъгъл на Перниш - 1:0.

В 34-та минута Мапуку проби и навлезе в наказателното поле, но от малък ъгъл. Нападателят пробва удар, но ненамери целта.

В следващите десет минути двата тима играха равностойно, но чистите голови положения липсваха.

В 45-та минута Тенев получи топката от Райнов след центриране в пеналта и стреля от около 20 м, но топката излезе в аут.Веднага след подновяването на играта домакините организираха бърза атака, при която Даниел Младенов центрира в пеналта, където Костов игра с глава, но не успя да намери целта.

В 47-та минута отново Младенов проби и центрира в пеналта, където Цветков овладя и предостави за Тасев. Той бе сам срещу Перниш и стреля, но стража успя да избие.

Пет минути след това Цветков центрира от фаул, а Дженкинс стреля, но над вратата.

В 56-та минута Охене намери Мапуку, който се освободи от защитник и стреля, но ударът му бе блокиран.

В 63-та минута Райнов получи пас на дъгата на пеналта и стреля, топката рикошира в крака на Охене, но Макенджиев успя да улови.

В следващата атака "Берое" успя да изравни. Карлос Охене изведе Мапуку на чиста позиция, нападателят преодоля Макенджиев и прати топката в мрежата за 1:1.