Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Пирин с първа загуба в груповата фаза, след голов трилър в Горна Оряховица
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:46 / 11.05.2017Коментари (0)972
© ОФК Пирин
Едва в последният кръг от груповата фаза на Първа професионална лига серията от мачове на Пирин без загуба бе спряна. Това се случи в Горна Оряховица, където домакините от Локомотив излязоха победители в головия трилър с 4:3.

Груба грешка и на страничният рефер също повлия на крайния резултат. Погрешно отсъдена засада елиминира гол на Иван Цветков. Все пак ветеранът се разписа за крайното 4:3, а в добавеното време вратаря Стефано Кунчев спаси удар на Иван Цветков, който щеше да донесе заслужена точка на орлетата.

Иначе домакините първи стигнаха до гол. В 15-та минута Стефан Цонков бе точен, след удар с глава.

До почивката орлетата изравниха. Тасев запази на аутлинията, като спечели единоборство с Цонков. Последва пас към Траянов, който обърна на дузпата за Костов. Ударът му бе блокиран. При добавката на Благов по диагонала имаше рикошет и топката се оплете в ъгъла за 1:1.

Второто полувреме беше още по- резултатно, но този път Пирин поведе. 10-и гол за сезона на Станислав Костов, който получи висока топка от Николов, измъкна се от Амброуз и с удар под гредата от малък ъгъл осъществи пълен обрат.

Седем минути по-късно отново Стефан Цонков вкара при корнер. Този път центрирането бе на първа греда, Цонков се извиси срещу Грозданов и с глава в обратния ъгъл изравни.

В 78-ата минута домакините стигнаха до обрат. Бен Отман открадна една топка от Башлиев, спринтира по левия фланг с топката и центрира за свободния Ндонгала, който с майсторски фалцов удар намери горния ляв ъгъл на безпомощния Костов.

Муса тресна напречната греда преди да пусне по диагонала за 4:2 в 85-ата минута.

И когато изглеждаше, че мачът е решен, Иван Цветков отново демонстрира класата си, завъртайки над Кунчев за 3:4 в 87-ата минута.

В добавеното време Стефано Кунчев се реабилитира и направи решително спасяване срещу Иван Цветков.

Така Пирин засега остава лидер с 43 точки. Следва Берое с 41 точки и Нефтохимик с 31 преди двубоя между тях.

Пирин: Красимир Костов, Башлиев, Ничев, Николов, Костадинов, Траянов, Благов, Тасев, Станислав Костов, Грозданов /Аймен Суда, Иван Цветков/.