Инфарктно, но сладко! Първа победа на Пирин за сезона!
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:45 / 06.08.2016Коментари (0)527
© ОФК Пирин
Отборът на ОФК Пирин записа инфарктна първа победа в новия шампионат. След загубата в първия кръг, орлетата се реваншираха и надиграха с 2:1 Локомотив Горна Оряховица.

Успехът дойде след късен гол на Станислав Костов в добавеното време на мача. Срещата в Благоевград започна с положния и пред двете врати. Още в 6-ата минута Тихомир Кънев стреля мощно, но топката мина покрай вратата на Пирин.

Отговорът на домакините дойде две минути по-късно, когато Владислав Златинов стреля от фаул, но Стефано Кунчев боксира. В 20-ата минута дойде и най-чистото положение в мача до този момент.

Тогава Станислав Костов излезе сам срещу вратата на Локо, но прати топката в страничната греда. Малко по-късно гостите изпуснаха нов шанс.

Тихомир Кънев стреля с глава, но над вратата на Пирин. След половин час игра Станислав Костов се измъкна от защитата на гостите, но стреля в аут.

През второто полувреме играта леко се накъса, като действията се развиваха основно в средата на терена. След час игра Венцислав Керчев стреля мощно, но в аут.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Фиданин игра с ръка в собственото си наказателно поле и Пирин получи правото да изпълни дузпа. Зад бялата точка застана Влади Златинов и хладнокръвно опъна мрежата за 1:0.

Гостите натиснаха и закономерно стигнаха до изравняването. В 82-ата минута Атанас Фиданин вкара от разстояние за 1:1. До края домакините се хвърли в атаки и заслужено стигнаха до победата.

В добавеното време след рикошет топката достигна до Станислав Костов и той я прати във вратата на гостите за победното 2:1.

ПИРИН: Георги Аргилашки, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Димитър Благов /Антон Костадинов/, Венцислав Бенгюзов /64-Тодор Траянов/, ТониТасев/Илия Димитров/, Владислав Златинов, Станислав Костов