Пирин почна с класика в контролите
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 08:26 / 21.06.2015Коментари (0)611
©
Футболистите на ОФК Пирин стартираха с класическото 3:0 в серията контролни срещи от подготвителния период това лято. "Орлетата" сразиха втородивизионния корав отбор на Созопол на базата в Рилци.

Старши треньорът Неделчо Матушев остана доволен от показаното, но и заяви, че има и още много работа по стила на отбора, както и по селекцията. Той заложи на две различни единайсеторки през двете полувремена, като извън състава останаха почиващите Башлиев, Костов и Костадинов, както и на юношите, които имаха мачове до средата на юни.

Двата отбра започнаха пренавито двубоя, като се вкопчиха с битка в средата на терена, а положенията липсваха. В 23-та минута Тончев се откъсна в наказателното поле, бе съборен, а главният рефер Ал. Костадинов отсъди дузпа, но бе поправен от страничния рефер и върна нарушението извън наказателното поле, като последва слабо изпълнение на Златинов.

Именно той се разигра в последните 15 мин. на първата част, като един път стреля опасно от воле, а в края на полувремето навърза двама защитници, но се засуети и не стреля. Малко преди това, в 41-та минута Златинов откри резултата от дузпа, отсъдена за спъване на Коцев.

През втората част пиринци заиграха още по агресивно. В 55-та минута Тасев стреля опасно от фаул, а Попев нацели гредата в 56-та минута след един корнер. В 71-та минута Хаджииванов се откъсна майсторски и матира стража на гостите за 2:0. В 83-та минута резултата бе направен класически, като младата надежда Траянов отбеляза хубаво попадение, след отлична атака в зелено.

В следващата контрола Пирин среща Ботев Пд. в Ракитово, идващата сряда.