Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Стоичков блести в Рим: Камата изработи три гола и изневери на любимия си номер 8
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 08:09 / 15.11.2022Коментари (0)695
© Twitter
Легендата на световния футбол Христо Стоичков доказа отново високата си класа на футболния терен. 56-годишният българин изработи три гола за 25 минути игра в Мача на мира, който се игра в Рим. Много бивши и настоящи звезди взеха участие в срещата, играна и в памет на Диего Марадона. Синът на Дон Диего - Диего Марадона-младши също се появи в игра през втората част.

Стоичков беше титуляр в състава на “белите" редом до състезатели като Роналдиньо, Мхитарян, Венсан Кандела, Шота Арвеладзе. За "сините" играха Клозе, Ди Натале, Чиро Ферара, Ди Биаджо и още много футболисти, обичани от феновете по цял свят.

Носителят на “Златната топка" през 1994 година направи две асистенции за голове на Арвеладзе, а атрактивно изпълнение на Камата с пета започна атаката за попадението на португалеца Уго Алмейда.

За състава на "сините" играха предимно италиански футболисти. Докато Стоичков беше на терена през първото полувреме, "белите" водеха с 3:2. През втората част сините" обърнаха до 4:3.

Срещата се проведе под патронажа на папа Франциск и беше посветена на Диего Марадона, който беше участник в мача в предишните му две издания.

На терена се появи и внукът на Дон Диего - Бенямин Агуеро, който е син на Серхио Агуеро. За съжаление, един от любимите съотборници на Диего - Клаудио Каниджа не взе участие в мача, макар че беше на стадио "Олимпико".

Братът на Диего Марадона - Лало Марадона също влезе в игра.

Преди началото на двубоя Роналдиньо и Чиро Ферара посадиха дърво за мир.

Любопитно е, че Стоичков игра с №9, а не с любимия си номер 8. Другата изненада бе, че Камата не игра като ляво крило, а действаше отдясно на нападението.