Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Впечатляващо! Григор Димитров записа победа №300 като професионалист
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 21:57 / 21.10.2019Коментари (0)438
Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира в зала във Виена, който е от категория АТП 500. Най-добрият български тенисист записа своята победа №300 в професионалния тур, след като се наложи с 6:3, 7:5 над квалификанта Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) за 95 минути игра.

Това беше четвърти мач между двамата, като българинът записа четвърти успех. Във втория кръг Гришо ще срещне третия поставен в схемата Матео Беретини от Италия.

Димитров поведе с 5-1 в пъввия сет. След това това Джумхур стигна до първи пробив в мача и намали до 5:2. При 5-3 Димитров поведе с 40:15 на своето подаване и от втората си възможност затвори сета с 6:3.

Нашият тенисист започна много добре втората част и поведе с 1:0 след третия си пробив в мача. Босненецът обаче върна пробива за 1:1. Димитров регистрира пробив на нула, който бе четвърти за него в двубоя, повеждайки с 3:2. След това Гришо затвърди пробива и взе своя сервис за 4:2.

Джумхур направи рибрейк за да изравни резултата - 4:4. Димитров записа пети пробив в двубоя и поведе с 6:5. След това Григор спечели своето подаване на 30 и след 7:5 стигна до крайната победа.