Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Изстрадано, но заслужено! Пирин остана във Втора лига
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:05 / 24.05.2019Коментари (0)732
© ОФК Пирин
ОФК Пирин запази статута си на професионален отбор за сезон 2019-20 г. "Орлетата“ успяха да победят доста трудно състава на Лудогорец II с минималното 1:0 на стадион "Христо Ботев“, с което успяха да задминат отборите на Несебър и Ботев (Гълъбово). Двубоят въобще не беше лесен за благоевградчани, които срещнаха сериозен отпор от гостите от Разград, в чиито отбор преобладаваха основно юноши.

Зелените сами направиха мача си труден, след като в края на първата част Благов пропусна да реализира дузпа, изработена от Петров. Нервност и припряност пред гола изиграха лоша шега за пиринци, като в края на мача се наложи в игра да влиза и изкаралият неприятно заболяване наскоро Владислав Златинов.

Имено той реализира втора дузпа, отсъдена за нарушение срещу Веселин Любомиров в 83-та минута.

Така момчетата на старши треньора Иван Стойчев изпълниха мисията, която преди около месец-два изглеждаше почти невъзможна, запазвайки и честта на югозападния футбол, който ще има поне един представител при професионалистите и през следващия сезон.

С тези три точки ОФК Пирин прати Несебър в аматьорския футбол, заедно с Добруджа. Пиринци ще тренират още веднъж през следващата седмица и след това излизат в почивка до средата на юни. Очаква се, новото първенство на Втора лига да започне на 20.07.