Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Впечатляващ обрат за Пирин, Иван Цветков вкара на Монтана
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:57 / 26.02.2017Коментари (0)864
© ОФК Пирин
Пирин направи впечатляващ обрат и победи Монтана с 2:1 като гост в мач от 21-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Ловеч.

Домакините успяха да поведат в резултата чрез Даниел Генов в 14-ата минута.

След почивката обаче "орлетата" заиграха далеч по-добре и стигнаха до успеха с две попадения на Даниел Младенов в 61-ата и Иван Цветков в 86-ата минута.

Това бе втора поредна победа за възпитаниците на треньора Милен Радуканов през пролетния полусезон след 1:0 срещу Левски в предишния кръг.

Пирин има вече актив от 25 точки, които му отреждат 9-о място във временното класиране.

И при двата гола последното подаване бе на Станислав Костов. От подновяването на шампионата Пирин отбеляза три гола, след три асистенции именно на Костов.

Освен двата гола орлетата нацелиха и две греди, а на косъм от попадение се оказаха Юлиян Попев и Станислав Костов. В добавеното време Тодор Траянов беше близо до страхотен гол със странична ножица, но ударът му мина встрани от вратата.

Стотина души гледаха срещата, като през цялото време агитката на Пирин, пристигнала организирано с автобус от Благоевград, не спря да подкрепя своя отбор.

Пирин: Башлиев, Кощърна, Сандев, Николов, Попев, Орлин Старокин, Антон Костадинов, Станислав Костов, Тони Тасев, Аймен Суда, Даниел Младенов /Башлиев, Иван Цветков, Траянов/.