Спортните новини: Днес (2) | Вчера (6)
Пирин с първа победа в Турция
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:44 / 08.02.2017Коментари (0)701
© ОФК Пирин
Отборът на Пирин Благоевград записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Орлетата надиграха с 3:1 Нефтчи Фергана, Узбекистан.

Наставникът на благоевградчани Милен Радуканов стартира с променен състав от мача с Аланияспор и даде шанс на новите попълнение Лукаш, Алекс и Павлович.

Още в 13-ата минута Димитър Благов вкара за 1:0 с удар от точката за изпълнение на наказателен удар, след добър пас и пробив на Владислав Златинов.

Впоследствие узбеките понатиснаха, но стигнаха до 5 корнера, без голово положение. В 45-ата минута бразилецът Лукаш навърза няколко бранители и подаде точно на Траянов, който от 7-8 метра стреля в гредата и оттам топката влезе в мрежата за 2:0.

Само една смяна извърши на полувремето Милен Радуканов, като Ст. Николов смени Сандев.

В 49-ата минута грешка на стража Красимир Костов при центриране, а на Ничев се наложи да отбива от голлинията удар на Музафаров. След серия от смени, в 73-ата минута Никита Павленко вкара с удар от 20 метра в горния ляв ъгъл на Костов за 2:1.

В последните минути от мача орлетата бяха по-активни. Добра атака в 84-ата минута, като след пас на Даниел Младенов, Станислав Костов би но ударът му бе блокиран.

Все пак в 87-ата минута Даниел Младенов направи 3:1 след хубав рейд и точен удар от границата на наказателното поле.

В последната си проверка от лагера Пирин играе с Подбедскидже Биелсо Бяла от 15.00 часа на 9 февруари.

Пирин: Красимир Костов, Ничев, Сандев, К.Грозданов, Д.Павлович, Траянов, Хр.Младенов, Благов, Лукаш, Алекс Абдула, Владислав Златинов /Николов, Станислав Костов, Орлин Старокин, Башлиев, Тони Тасев, Антон Костадинов, Попев, Кристиан Кощърна, Аймен Суда/.