Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пирин не успя да надскочи себе си и загуби от Славия
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:01 / 23.10.2016Коментари (0)782
© Blagoevgrad24.bg
Пирин загуби от Славия с 1:3 в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра пред почти празните трибуни на националния стадион "Васил Левски".

И четирите попадения паднаха през втората част. Валери Домовчийски се разписа на два пъти за "белите", а Сердер Сердеров добави един гол. Точен за "орлетата" бе Даниел Младенов.

По този начин Пирин остана с актив от 13 точки, който отрежда на тима 9-о място във временното класиране.

Първата опасност в мача бе за Славия. В 10-ата минута Николай Димитров уцели гредата след изстрел от фаул.

Три минути по-късно Пирин пропусна чрез Даниел Младенов. Халфът не успя да се възползва от груба грешка на защитника на Славия Абуд Омар.

В средата на първото полувреме Владислав Златинов опита страхотен шут, но за съжаление топката излезе в аут.

През втората част футболистите на Славия бяха по-агресивни и логично решиха мача в своя полза.

В 59-ата минута Иван Минчев центрира от фаул на далечна греда, където Валери Домовчийски засече за 1:0.

Пет минути по-късно Иван Минчев нахлу по левия фланг и подаде към изцяло непокрития Валери Домовчийски, който с лекота удвои - 2:0.

Сердер Сердеров с хубав удар направи 3:0 в 72-ата минута след асистенция на Георги Йомов.

Едва в 78-ата минута Даниел Младенов вкара почетното попадение за Пирин.

Славия - Пирин 3:1

Голмайстори: 1:0 Валери Домовчийски (59), 2:0 Валери Домовчийски (64), 3:0 Сердер Сердеров (72), 3:1 Даниел Младенов (78)

Славия: Георги Петков, Абуд Омар, Петко Христов, Андреа Христов, Георги Пашов, Владимир Семерджиев, Емил Мартинов, Николай Димитров /83-Георг Илиев/, Иван Минчев /71-Георги Йомов/, Сердер Сердеров, Валери Домовчийски /90-Божидар Васев/.

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Кристиян Кощрна, Костадин Ничев /71-Ндуйе Муйеци/, Орлин Старокин, Даниел Младенов, Димитър Благов /64-Тодор Траянов/, Станислав Костов /80-Антон Костадинов/, Владислав Златинов.