Пирин с престижна победа над гръцкия Платаняс
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 09:20 / 18.07.2016Коментари (0)591
© ОФК Пирин
ОФК Пирин се наложи в с 2:1 над гръцкия Платаняс в контрола, играна на стадион "Раковски" в София. Орлетата стигнаха до победата в един здрав и сериозен мач, като успяха да надхитрят силния състав на първодивизионния гръцки тим.

Първото полувреме мина под превес на символичния гостуващ тим, като елините имаха доста положения пред вратата на орлетата, пазена в този мач от Георги Аргилашки. Няколко повече от отлични негови намеси не позволиха на Платаняс да излезе напред в резултата. За Пирин пък опасни удари на Орлин Старокин и Грозданов бяха близо до целта.

През втората част благоевградчани удариха бързо с една мълниеносна контраатака в 48-ата минута, когато Тони Тасев бе изведен отлично в наказателното поле и разстреля вратаря на Платаняс по диагонала.

Гостите върнаха попадението е 59-ата минута чрез Сколадакис, който отбеляза след ефектна атака. През второто полувреме зелените бяха обезателно по-силният тим на терена, като чисто положения пропуснаха още Грозданов и Кристиян Казаков.

Пирин взе победата в края на мача, когато Владислав Златинов изработи дузпа, която сам реализира.

В сряда пиринци отново играят в София с гръцки тим, като в 18:00 пак на стадион "Раковски" орлетата излизат срещу Ксанти.

Пирин игра в състав:

Георги Аргилашки, Башлиев, Ханс, Сандев, Кощрна, Попев, Орлин Старокин, Грозданов, Владислав Златинов, Благов и Тони Тасев.

След почивката в игра влязоха още Кристиян Казаков, Ничев, Карапетров, Траянов, Христов.