Трето реми за Пирин в Турция
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 08:44 / 05.02.2016Коментари (0)544
© Пресслужба на Пирин
ОФК Пирин направи трето 0:0 по време на подготвителния си лагер в Алания. "Орлетата" завършиха наравно с казахстанския Каспий на терените в Голд Сити. Преди това по време на лагера в Турция те не можаха да вкарат голове и на румънския Волунтари и на полския Подбедскидже.

През първата част на мача пиринци владееха повече топката и държаха инициативата. Най-сериозен пропуск бе изпуснатата от Благой Наков дузпа в 30-та минута, която той сам изработи, след като нахлу в наказателното поле със самостоятелен пробив, но не успя да реализира в крайна сметка. Отново той опита удар от разстояние в 10-та минута, но топката мина в страни от вратата. Ще се запомнят няколко хубави влизания от дясно на Божинов, които завършваха с центрирания, но не стигаха до адресат.

През втората част двата тима отново не успяха да си отбележат гол. Въпреки по-добрата игра на "орлетата", силите им стигаха само за териториален натиск, като до голови положения не се стигна. В последната четвърт на мача ще се запомнят няколко поредни ъглови удара, от които благоевградчани не успяха да се възползват. Това бе втората контрола за Пирин в рамките на 24 часа, като 11 от стартовия състав останаха пълни 90 минути на терена.

Състав на Пирин: Ганев, Божинов, Попев, Виячки, Карапетров, Наков, Траянов, Благов, Грозданов, Тошев и Креболиев.