Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Пирин записа първа победа в Турция
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:23 / 03.02.2016Коментари (0)656
© Facebook
ОФК Пирин записа първа победа в контролните срещи по време на лагера в Турция. "Орлетата" се наложиха с 3:2 над грузинския Мерани Мартвили. Възпитаниците на Наджи Шенсой поведоха с 3:0, но в края на мача допуснаха два бързи гола.

През първата част благоевградчани бяха абсолютен доминант на терена. Пиринци сътвориха няколко безответни голови положения, като близо до гола бяха Сандански и Генов. В края на полувремето Дюлгеров бе точен след удар от воле, последвал отлично центриране на Тасев от корнер.

През второто полувреме зелените бързо решиха мача в своя полза. В 50-та минута Генов можеше да удвои, но от близо не намери целта. В 60-та минута Младенов открадна една топка и сам материализира създалото се положения за 2:0. Осем минути по-късно Костадинов направи резултата класически, след хубав изстрел от около 15-16 метра.

Към края на срещата пиринци свалиха малко гарда, като в идентични контраатаки в 83 и 88 минута допуснаха резултата да бъде намален до 3:2. В самия край на среща Стилян Николов бе изгонен за тактически фаул с директен червен картон.

В днешната среща участие взеха 11 състезатели, които изиграха пълни 90 минути игра. Утре орлетата играят четвърта контрола, като този път съперник е казахстанския Каспи, отново в 15:30.

Състав на Пирин: Костов, Башлиев, Сандев, Николов, Дюлгеров, Костадинов, Сандански, Бенгюзов, Генов, Тасев и Младенов.