Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Григор Димитров показа класа срещу световния №8
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:42 / 27.10.2022Коментари (0)246
©
Григор Димитров записа страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 500 в зала във Виена. Най-добрият български тенисист се наложи с 6:3, 6:4 над №3 в схемата и №8 в световната ранглиста Андрей Рубльов от Русия. Срещата продължи само 72 минути.

Началото на мача бе страхотно за Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 2:0 гейма. Руснакът отвърна с рибрейк, но Григор проби отново за 3:1. До края на сета Димитров сервира безупречн
о и спечели с 6:3.

Българинът стигна първи до пробив и във втория сет за 3:2, а след това го затвърди с гейм на нула. При 5:4 Димитров сервира за спечелване на мача и с гейм на 30 затвори срещата в своя полза. За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Маркос Хирон от САЩ.