Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Гришо отдавна не беше побеждавал съперник с по-предно класиране от него в ранглистата
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 08:56 / 16.03.2022Коментари (0)280
©
Григор Димитров извоюва втора поредна двусетова победа и се класира за 1/8-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ). В III кръг от надпреварата на твърд корт в пустинята на Калифорния поставеният под №33 хасковлия елиминира руснака с казахстански паспорт Александър Бублик с 6:3, 6:4 за малко повече от час.

В целия двубой 30-годишният Димитров не даде нито една точка за пробив на 24-годишния си съперник. Същевременно Григор материализира 2 от своите 4 брейкбола, осъществявайки по един ранен пробив в подаването на мощно сервиращия Бублик - във втория гейм на първата част и в откриващия гейм на втората.

Като цяло най-добрият бъ
лгарски тенисист изигра много силен мач и владееше инициативата от първата до последната точка. Тя дойде след само 69 минути игра още при първия мачбол.

За място на 1/4-финалите Григор Димитров, който зае позицията на втори поставен в схемата след недопускането до турнира на неваксинирания срещу COVID-19 световен №2 Новак Джокович, ще спори с №23 Джон Исънър (САЩ). Тази нощ 36-годишният американски ветеран се справи с №14 Диего Шварцман (Аржентина) също в два сета - 7:5, 6:3.

В досегашното съперничество между Димитров и Иснър има три мача, от които българинът е спечелил един. Четвъртата им среща ще бъде късно тази вечер, около полунощ наше време.