Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Трима българи се класираха за преследването в олимпийския биатлон
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:10 / 12.02.2022Коментари (0)246
© БОК
Трима българи днес се наредиха сред първите 60 в спринта на 10 км. Със стартов №3 Владимир Илиев потегли отлично и премина без пропуск първата стрелба, но от положение прав допусна две грешки и това му отреди 31-во място в крайното класиране, на 1.51 мин. от шампиона Йоханес Бьо от Норвегия.

След куп премеждия и тягостна изолация европейският шампион за младежи Благой Тодев (със стартов № 69) записа обнадеждаващ олимпийски дебют, като с 1 грешен изстрел се класира 52-ри. С два пропуска Антон Синапов (със стартов № 82) се нареди 56-и и също намери място сред най-добрите 60. Едва пет секунди не достигнаха на четвъртия наш представител Димитър Герджиков (със стартов № 57) да се класира за преследването, чепеларецът е 63-и с две грешки в стрелбата,

Владимир Зографски пък се класира 38-и в състезанието на голямата шанца. Българинът регистрира опит от 125 метра и с оценка 112.5 т. остана извън първите 30, които продължиха за големия финал. За трети пореден път Зографски стига до този етап на олимпийските надпревари от голямо скочище, след като през 2018 бе 35-и, а през 2014 - 47-и. Така Зографски завърши представянето си на игрите в Пекин, където записа 22-ро място на малката шанца и 38-о на голямата.

В същото време, последната група от българската олимпийска делегация пристигна в китайската столица. Състезателката по фигурно пързаляне Александра Фейгин и нейният треньор Андрей Лутай вече са в Пекин.

Веднага след пристигането си и преминаването на дежурните процедури на летището, двамата отпътуваха за олимпийското село. Александра и Андрей са единствените от българската делегация, които са настанени в китайската столица, където се провеждат състезанията в ледените спортове.

Всички останали български състезатели са настанени в двете планински села на атлетите. Фейгин ще излезе за кратката си програма във вторник от 12:08 часа българско време, а волната е четвъртък по същото време.

Снимка: БОК, Йордан Петков