Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Цвети Пиронкова стигна до обрат в първия си мач от "Ролан Гарос"
Автор: Стойчо Генов 23:02 / 25.05.2021Коментари (0)485
©
Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на квалификациите в тенис турнира от Големия шлем - "Ролан Гарос". Поставена под номер 10 в пресявките пловдивчанка направи обрат и победи с 6:7 (7), 6:2, 6:4 американката Керълайн Долъхайд, която е на 164-то място в ранглистата. Срещата продължи 2 часа и 18 минути.

Спортист номер 1 на България за 2020 година ще играе във втория кръг срещу Сюзан Бандеки от Швейцария (№219 в световната ранглиста).

Цвети започна силно срещата и поведе с 4:1. При 5:4 нашето момиче сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Последва размяна на спечелване на сервис геймове и така се стигна до тайбрек. В него Цветана Пиронкова имаше сетбол при 6:5 на собствен сервис, но не се възползва. Американката успя да спечели първата част с 9:7 точки от третия си сетбол.

Във втората част най-добрата наша тенисистка през послездните 10-ина години поведе с 2:0, но допусна изравняване за 2:2. Цвети обаче спечели следващите четири гейма, а с това изравни сетовете.

Добрата серия и игра на чаровната пловдивчанка продължи и в началото на третата част за 3:0. Долъхайд обаче взе следващите четири гейма и успя да поведе. Пиронкова показа по-високата си класа в следващите минути и затвори мача с 6:4 в третия сет.

Цвети е третата българка, която започна с победа в квалификациите. Виктория Томова елиминира с 6:3, 6:4 Наталия Вихлянцева от Русия, която е номер 163 в световната ранглиста. Във втория кръг Томова ще играе срещу №155 в света Куруми Нара от Япония

Елица Костова пък се наложи с 6:3, 6:2 над представителка на домакините Салма Джоубри, която участва в пресявките след предоставен "уайлд кард". Във втория кръг Костова ще играе срещу Екатерине Горгодзе от Грузия (№222 в света).