Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Страхотна битка на Лазаров, но отстъпихме в първия мач срещу ЮАР за Купа "Дейвис"
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 16:08 / 13.09.2019Коментари (0)412
©
България отстъпва с 0-1 победи на Южна Африка в двубой от група II на зона Европа/Африка за Купа "Дейвис". Александър Лазаров загуби с 4-6, 7-6(3), 3-6 на първата ракета на домакините Лойд Харис. Срещата на твърдите кортове в Kelvin Grove Club в Кейптау продължи 2 часа и 38 минути.

Лазаров допусна два ранни пробива за 0-4 в първата част. При 2-5 Алекс върна един брейк, но загуби сета с 4-6. Нашето момче показа страхотен характер във втората част. На два пъти Лазаров изоставаше с пробив, но успя да вкара частта в тайбрек. Там Алекс спечели убедително със 7-3 точки.

В третия сет южноафриканецът реализира пробив за 3-1, след което отрази три точки за рибрейк. До края Лазаров имаше още възможности, но Харис затвори мача с 6-3, с което даде преднина на домакините.

След малко започва мача между Димитър Кузманов и Руан Рулофсе. България е в състав в Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Александър Донски, Габриел Донев и Адриан Андреев и капитан Тодор Енев.

Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките