Пирин падна от Етър, но всичко ще се реши в реванша
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 21:59 / 07.05.2018Коментари (0)6699
© ОФК Пирин
Пирин загуби от Етър с 1:2 в първи плейаут за разпределение на местата между 11-о и 14-о в Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново, а реваншът е на 14 май в Благоевград.

За Етър точни бяха Ерик Почански и Бадара през първото полувреме, а за "орлетата" се разписа Радослав Кирилов през втората част.

Мачът започна ужасно за Пирин, след като нападателят Преслав Йорданов получи неприятна контузия още в 5-ата минута. При следващата атака Почански от Етър нацели напречната греда с отличен удар.

"Болярите" откриха резултата в 26-ата минута. Бадара овладя една топка и пусна перфектен извеждащ пас към Почански, който с мигновен шут с левия крак опъна мрежата за 1:0.

Шест минути по-късно Димо Атанасов напредна по лявото крило и центрира на далечна греда. Там бе изпуснат Бадара, който засече с глава за 2:0.

През втората част гостите съумяха да се върнат в мача след попадение на Ради Кирилов, който засече пас на Боджажд в 72-ата минут. Само три минути по-късно отново Кирилов стреля от далечно разстояние, но вратарят на Етър Иванов спаси.