Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Замръзнал терен забави първата контрола на Пирин, "орлетата" загубиха
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 17:12 / 26.01.2018Коментари (0)6231
© ОФК Пирин
ОФК Пирин загуби първата си контрола от зимната подготовка. На тежкия за игра терен в Благоевград зелените допуснаха поражение с 1:2 от Миньор Перник.

Срещата започна с 30-минутно закъснение поради дълбоко замръзналия терен на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, който остана твърд и хлъзгав през по-голямата част от мача.

Майк Кръстев откри за гостите в 13-ата минута, след като направи отлично двойно подаване със свой колега.

Благоевградчани натиснаха и на свой ред стигнаха до чисти голови положения, като сериозно пропуски направиха дошлият на проби австралиец Даниел Диксън и Анти Рения. Конър Хендерсън също стреля опасно от фаул в 32-ата минута, а Аймен Суда стреля опасно след самостоятелен пробив малко след това.

През втората част пиринци направиха пълна ротация, а в игра влезе и вторият футболист на проби - Стивън Славков. Пирин изравни след хубав гол на Марио Топузов в 49-ата минута.

Гостите отново поведоха в резултата едва 7 минути след изравнителното попадение.

До края на мача почти не се стигна до чисти ситуации пред двете врати. В този мач на вратата на Миньор Пк застана титулярният вратар на U19 на Пирин Радослав Ангелски, който направи няколко отлични спасявания. Това се наложи поради травми и на двамата вратари на перничани.

Пирин игра в състав: Костов, Башлиев, Сандев, Ничев, Попев, Костадинов, Хендерсън, Рения Диксън, Суда и Крилов.

След почивката в игра влязоха още Чапов, Тодоров, Паланков, Топузов, Цолев, Траянов, Стефанов, Славков, Михайлов и Христов.