Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Страхотен Григор Димитров наказа арогантния Кирьос!
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 14:43 / 21.01.2018Коментари (5)2888
©
Страхотен Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от Големия шлем Australian Open. Това стана след епична победа над местния любимец Ник Кирьос с 3:1 сета - 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4).

Битката пред препълнените трибуни на "Род Лейвър Арина" продължи 3 часа и половина.

Съперник на Гришо в спор за място на полуфинала ще е британецът Кайл Едмънд, който направи обрат срещу Адреас Сепи (Италия) с 6:7(4), 7:5, 6:2, 6:3.

Това бе четвърди двубой между Григор Димитров и Кирьос, като Спортист №1 на България за 2017 година вече поди с 3:1 успеха. 22-годишният австралиец пък остана верен на себе си и на няколко пъти демонстрираше арогантно и предизвикателно поведение на корта, придружено с псувни, недоволствайки от решение на уайсмените, шум по трибуните или от собствената си игра.

До този момент Кирьос имаше 4 победи от 4 възможни тайбрека в Мелбърн, но Гришо успя да прекъсне тази негова серия. Първият пробив в мача дойде чак в средата на втория сет, когато хасковлията спечели подаването на Кирьос. Австралиецът обаче бързо върна пробива, но пък отново не издържа в тайбрека.

Третият сет бе решен след нов пробив на Кирьос за 4:3.

В четвъртата част драмата също бе пълна. При 4:3 в своя полза Гришо успя да пробие съперника си след ужасяваща грешка на Кирьос. Когато обаче сервираше за мача Димитров направи двойна грешка, а след това представителят на домакините върна пробива за 5:4 и впоследствие изходът отново трябваше да се разрешава с тайбрек.