Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Пирин загуби в мач №100 на Милен Радуканов
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:30 / 23.09.2017Коментари (0)1237
© ОФК Пирин
Пирин загуби от Верея с 1:2 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Това бе двубой №100 в елита за треньора на "орлетата" Милен Радуканов.

Поражението остави благоевградчани на осмото място във временното класиране с актив от 10 точки.

Първото полувреме бе изключително слабо и в него не се случи нищо интересно.

В 50-ата минута гостите от Верея поведоха в резултата. След центриране от фаул на Бенгюзов Георги Андонов скочи най-високо и с глава порази вратата на пиринци за 0:1.

В 55-ата минута Осман Балде бе забравен от защитата на Пирин и необезпокояван направи 0:2.

Минута след това обаче Пирин върна един гол чрез Аймен Суда, след като вратарят на Верея Георги Аргилашки направи груба грешка и му подари топката.

Верея остана с 10 души, но можеше и да са девет, ако Волен Чинков бе изгонил и Здравко Илиев. В края и Антон Костадинов от Пирин последва Бен Джемия, а старозагорци устискаха преднината си и спечелиха с 2:1 като гости.