Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Пирин стигна само до равен срещу Витоша
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:00 / 18.09.2017Коментари (0)1037
© ОФК Пирин
Отборът на Витоша (Бистрица) сложи край на "черната" серия от шест поредни загуби. Бистричани завършиха наравно 0:0 като домакин на Пирин (Благоевград) в двубой от 9-ия кръг на Първа професионална лига, като това бе и първи мач от началото на историческия сезон в елита, в който запазват мрежата си суха.

Иначе и Витоша, и Пирин имаха по няколко опасни положения през първата част, но до гол в една от двете врати така и не се стигна. Най-чистото за домакините бе в 28-ата минута, когато защитникът Радко Мутафчийски опита удар от неудобно положение от границата на вратарското поле, но топката премина високо над вратата.

След почивката появилият се като резерва Китан Василев бе в основата на няколкото най-интересни ситуации. В 73-ата минута младежкият национал на България проби отляво и центрира остро към нахлулия в наказателното поле Петко Цанков, чийто удар обаче мина встрани от гредата. Малко след това комбинацията се повтори, като този път изстрелът на юношата на Черно море мина над вратата.

Три минути преди края на редовното време пък дойде и най-красивата ситуация в мача. След бърза контраатака Даниел Пеев намери Китан Василев вляво, той добре прибра топката с левия крак, след което опита с техничен фалцов удар с десния крак да намери горния ляв ъгъл на Благой Макенджиев, но вратарят на Пирин реагира перфектно и предотврати сигурен гол във вратата си.

Витоша: 33. Радев, 4. Узунов, 2. Гочев, 6. Гьонов, 17. Петров (7. Кочилов 56‘), 18. Цанков, 15. Мутафчийски, 77. Пеев, 9. Стоянов (80. Василев 69‘), 88. Лазаров (10. Амзин 86‘), 99. Христов

Старши треньор: Костадин Ангелов

Пирин: 22. Благой Макенджиев, 3. Сандев, 14. Николов, 18. Попев, 21. Башлиев (30. Траянов 24‘), 7. Рениа, 24. Антон Костадинов, 10. Аймен Суда, 15. Благов, 19. Станислав Костов, 99. Кирилов

Старши треньор: Милен Радуканов

Жълти картони: Лазаров (Витоша); Костадинов, Суда, Кирилов, Траянов (Пирин)
Главен съдия: Неделчо Гаджалов, Пловдив
Стадион: "Бистрица", Бистрица