Спортните новини: Днес (2) | Вчера (6)
Пирин шокира Лудогорец в Разград!
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 23:46 / 27.08.2017Коментари (0)930
© ОФК Пирин
Пирин шокира хегемона в родния футбол през последните 6 години - Лудогорец, като завърши 1:1 в Разград в мач от 7-ия кръг на Първа лига.

Абел Анисе изведе домакините напред в резултата, но в края на срещата Станислав Костов отбеляза изравнителното попадение за Пирин.

Така "орлетата" имат вече актив от 6 точки, който ги изкачи на 10-о място във временното класиране.

Съдията Драгомир Драганов свири дузпа за Лудогорец в края на първото полувреме. Вандерсон пусна отличен пас към Марселиньо, който бе фаулиран от Димитър Благов и съдията посочи бялата точка. Козмин Моци изпълни дузпата. Той стреля в долния десен ъгъл на вратата на Пирин, но Благой Макенджиев спаси.

В 57-ата минута Сисиньо центрира в наказателното поле на Пирин, където Кешеру извърши нарушение срещу Ничев. Марселиньо вкара топката във вратата на Макенджиев, но съдията Драганов маркира нарушението на румънския футболист срещу Ничев и голът не бе зачетен.

Лудогорец поведе в резултата в 61-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Пирин, Козмин Моци стреля, но топката се озова в Абел Анисе, който отблизо не пропусна да вкара.

Пирин бе близо до това да изравни резултата в 76-та минута. Аймен Суда отправи опасен удар от въздуха от границата на наказателното поле на Пирин, но топката срещна левия стълб на вратата на Ренан.

Пирин успя да изравни резултата в 87-та минута. Анти Рениа подаде към Станислав Костов, който не пропусна да вкара в опразнената врата.