Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Драма! Пирин изпусна победата в последната секунда
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 21:39 / 16.05.2017Коментари (0)990
© ОФК Пирин
Драматични последни 10 минути белязаха първия двубой от плейофите за участие в Лига Европа между Пирин и Верея. Срещата се игра в Благоевград и завърши при резултат 1:1.

За домакините попадението бе дело на голямия и неостаряващ Иван Цветков, а Иван Бандаловски изравни в последната секунда.

Срещата се запомни с голямо меле на терена, което завърши с два червени картона. Изгонени бяха Аймен Суда от Пирин и Пердо Еуженио от Верея. Мелето се разигра в последните минути, а него се намеси дори Милен Радуканов.

Самият мач бе равностоен през всичките 90 минути, като нападенията и на двата тима изпуснаха няколко положения. В 80-ата минута Иван Цветков показа, че за футбола няма стари и млади, а можещи и неможещи, информира Блиц. Нападателят, който влезе като резерва, вкара с брилянтно изпълнение на фаул от около 25 метра.

Той бе отсъден за игра с ръка на вратаря на Верея извън наказателното поле, за което обаче той получи само жълт картон от съдията Станислав Ставров.

В последната секунда на продължението Верея получи право да изпълни корнер, а защитата не се намеси добре. На 2 метра от вратата Бандаловски с ножичен удар изравни.

Всичко ще се реши в ревяанша между двата тима, който е на 20 май в Стара Загора.

Крайният победител от двойката, ще се изправи срещу победителя от другия елиминационен плейоф - Ботев - Берое. Първата среща бе спечелена с 3:0 от "канарчетата".

Tогава ще бъде определен отборът, заемащ седмото място в Първа лига. Той ще играе срещу третия или четвъртия за квота за Лига Европа.