Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Пирин е на четвъртфинал за Купата след победа над Созопол
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:19 / 27.10.2016Коментари (0)688
©
Пирин Благоевград се класира за четвъртфиналите от турнира за Купата на България. Това стана факт, след като "орлетата" победиха втородивизионния ФК Созопол с 1:0 като гости.

Равностойното първо полувреме започна с положение за гостите. Още във 2-ата минута Владислав Златинов излезе на чиста позиция, но под ъгъл и прати топката по диагонала покрай вратата.

Созопол постепенно придоби териториален превес и в 25-ата минута Мустафа Мустафа разтресе напречната греда. До почивката пропуски направиха Деян Христов и отново Мустафа, а в самия край на полувремето вратарят на "вампирите" Мартин Теменлиев спаси опасен шут на Венцислав Бенгюзов.

Здравата битка по всички части на терена продължи и след почивката. В 63-ата минута централният бранител на Пирин Александре Ханс закачи топката с ръка в наказателното поле, но съдията Ангел Баялцалиев не уважи претенциите на домакините за дузпа.

Девет минути по-късно отбраната на Созопол допусна пробив на Златинов и пас към Даниел Младенов, който засече топката отблизо в мрежата.

Малко по-късно резервата на домакините Борислав Борисов шутира в ръката на Костадин Ничев, но реферът пак не посочи бялата точка.

Пет минути преди края Христов беше забравен в малкия пеналт и стреля с глава, но вратарят Георги Аргилашки се разтегна и изби в корнер.

В добавеното време червен картон беше показан на Ангел Делчев от Созопол.