Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пирин не успя да изненада Берое
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 23:33 / 26.08.2016Коментари (0)381
© ПФК Берое
"Берое" се наложи с 1:0 над "Пирин" в късния петъчен мач от IV кръг на Първа лига. Попадението отбеляза Кохей Като след асистенция на Алекс Колев в 47-ата минута на мача.

В 22-ата минута Веселин Пенев бе изведен по левия фланг и направи опит да центрира в наказателното поле, но бранител на гостите изби в ъглов удар.

Минута по-късно Александър Василев стреля от 25 метра, но стражът Красимир Костов улови без проблеми.

В 25-ата минута Неманя Милисавлевич изпълни пряк свободен удар, но стреля директно в стената от играчи.

Димитър Благов стреля от дъгата на наказателното поле в 32-ата минута, но Благой Макенджиев отрази успешно в ъглов удар.

Две минути по-късно Педро Маркеш нахлу от дясно в наказателното поле, като навърза двама защитници на гостите след себе си, с което освободи място за в близост намиращите се Александър Колев и Александър Василев, а последният получи кълбото и стреля към целта, но ударът бе блокиран.

В 38-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от корнер, но отбраната на "Пирин" се справи и изчисти топката.

В добавеното време на първата част Георги Божилов получи центрирана от ъглов удар в наказателното поле топка и стреля към целта, но бе неточен.

"Беройци" излязоха пределно мотивирани след почивката и само две минути след подновяването на играта атака на скорост завърши с разбъркване в наказателното поле на гостите, от което се възползва Кохей Като, който бе най-съобразителен и технично вкара топката в мрежата на Красимир Костов за 1:0.

В 60-ата минута Александър Колев и Кохей Като се бореха за центрирана в наказателното поле топка, като японецът пострада в ситуацията, бивайки ударен по главата от играч на гостите.

В добавеното време на мача Тони Тасев центрира в малкото наказателно поле на "Берое", но там над всички бе Благой Макенджиев, който улови.