Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Пирин се опъна здраво на ЦСКА
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:03 / 21.08.2016Коментари (0)623
ОФК Пирин (Благоевград) и ЦСКА-София завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на Първа професионална футболна лига на България (ППЛ).

След тази среща "орлетата" са на девето място в класирането с четири точки при победа и равен, докато столичаните са трети със седем пункта при два домакински успеха и точката в Благоевград.

В 24-ата минута ЦСКА-София пропусна първото си добро положение, след като Борис Галчев центрира, а Арсенио Нунеш стреля с глава край вратата на домакините.

Само пет минути по-късно и Александър Дюлгеров не успя да реализира гол след подаване на Галчев. Само два опита за атака имаха домакините преди почивката, но те завършиха без голов удар.

В 54-та минута Диого Виана центрира в наказателното поле на Пирин, където топката беше изчистена лошо и попадна на главата на Нунеш. Той прехвърли вратаря на домакините Красимир Костов и "червените" поведоха в резултата. Пирин обаче отговори моментално.

Само девет минути по-късно Димитър Благов комбинира с Тони Костадинов, който му върна паса и дясното крило на Пирин изравни със силен удар.

След изравнителното попадение гостите от София опитаха да притиснат своите съперници, но така и не успяха да стигнат до чисто положение за гол. В 87-ата минута Владислав Златинов се оказа под топката при едно центриране и пропусна уникална възможност да донесе трите точки за Пирин.

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Румен Сандев, Алесяндру Ханс, Кристиян Кощрна, Тодор Траянов, Стилиян Николов, Антон Костадинов (89-Юлиян Попев), Тони Тасев, Димитър Благов (86-Даниел Младенов), Станислав Костов (60-Владислав Златинов)