Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Пирин загуби минимално от Левски, битката с Монтана продължава
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:28 / 15.05.2016Коментари (0)467
© Blagoevgrad24.bg
Пирин (Благоевград) загуби от Левски с 0:1 в мач от 34-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Точен за гостите бе Александър Александров в добавеното време на първата част.

По този начин "орлетата" останаха на предпоследното 8-о място в класирането с актив от 23 точки.

Мачът започна сравнително равностойно, като и двата тима имаха своите положения за отбелязване на гол.

В 25-ата минута опасен удар на Франсис Нар от Левски бе избит в ъглов удар.

Десет минути по-късно Маркиньос бе изведен сам срещу вратаря на Левски, но Боян Йоргачевич успя да изпревари футболиста на Пирин и да изчисти топката.

В 41-ата минута Божидар Краев бе изведен от Мигел Бедоя в наказателното поле на Пирин, но ударът му не попадна във вратата на домакините.

Така се стигна до втората минута на добавеното време на първата част, когато Левски откри резултата. Мигел Бедоя шутира директно от фаул от границата на наказателното поле, при което вратарят на Пирин Красимир Костов изби. Топката обаче попадна в защитника Александър Александров, който направи успешна добавка с глава за 0:1.

Интересното бе, че след попадението всички играчи на Левски отидоха да поздравят треньора на тима Стойчо Стоев, който води отбора за последен път.

Най-чистото положение за пиринци през второто полувреме дойде в 76-ата минута. След центриране от корнер Мартин Тошев се озова на добра позиция и засече с глава, но топката мина покрай гредата в аут.

В добавеното време на мача Александър Др. Александров получи втори жълт картон и Левски остана с човек по-малко.