Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Пирин загуби от ПАОК пред погледа на Бербатов
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 22:54 / 04.05.2016Коментари (0)553
© ОФК Пирин
Пирин отстъпи с класическото 3:0 на ПАОК в днешната контролна среща, играна на стадион "Тумба" в Солун. "Орлетата" получиха 3 гола през първата част, след като на няколко пъти бяха наказани за груби грешки въпреки приличната си игра.

Срещата се игра пред празни трибуни, но все пак на стадиона присъстваха близо 40 привърженици на Пирин, пропътували разстоянието до Солун.

Първото полувреме на двубоя бе изгледано и от Димитър Бербатов, който се възстановява от контузия и проведе кондиционна тренировка преди срещата. Той се срещна на терена с треньора Наджи Шенсой и отправи поздрав и пожелания за оцеляването на Пирин в А група.

Срещата започна с отлична възможност за зелените, след като удар на Тасев бе спасен от стража на ПАОК още в 13-та минута.

Гърците отвърнаха подобаващо и още с първата си сериозна опасност отбелязаха гол, след като колективна грешка бе наказана от Мак в 16-та минута за 1:0.

Вторият гола падна доста бързо, след като Атанасиадис отбеляза останал сам срещу Костов.
В 32-та минута Дюлгеров направи ефектен ножичен удар при едно центриране, но топката мина покрай гредата.

В края на полувремето Цавелас направи резултата класически при едно разбъркване.

През втората част домакините и орлетата направиха няколко смени, като играта се изравни. Липсваха положенията и пред двете врати, но все пак Пирин изглеждаше по-опасен на контраатака.

Няколко опасни влизания на Генов по фланга, както и добри извеждащи подавания на Маркиньос довеждаха до полуположение, тъй като липсваше завършващия удар.

Резултатът се запази до края на срещата, като от щаба на домакините поздравиха пиринци за оказаната съпротива.