Героичен Пирин победи Славия в София
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:07 / 17.04.2016Коментари (0)582
© Blagoevgrad24.bg
Пирин показа отлична игра и победи Славия с 2:1 в последния мач от 29-ия кръг на "А" група, който се игра на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Домакините поведоха чрез Балджийски, но след почивката Мартин Тошев се разписа на два пъти за обрата.

По този начин възпитаниците на треньора Наджи Шенсой запазиха 8-о място във временното класирането с актив от 21 точки, 3 повече от прекия си конкурент Монтана.

Още в 12-ата минута Славия поведе в резултата. Борислав Балджийски бе изведен по десния фланг и със силен диагонален шут прати топката в далечния горен ъгъл на вратата на Красимир Костов.

В 21-ата минута бе първото сериозно положение на пиринци. След центриране от фланга Александър Дюлгеров шутира мощно от воле с левия крак, но вратарят Георги Петков спаси с акробатичен рефлекс.

Четвърт час по-късно дойде следващото положение за благоевградчани. Тони Тасев се отскубна абсолютно сам в половината на Славия, но в последния момент си поведе лошо и не успя да стреля към вратата на Георги Петков.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Пирин изравни. Това стана след центриране на Благов в наказателното поле, където Мартин Тошев се измъкна от бранителите на Славия и засече с глава сам срещу Георги Петков за 1:1.

В 72-ата минута "орлетата" стигнаха до пълен обрат след чудесна контраатака. Тони Тасев пробяга почти 50 метра по лявото крило, след което подаде към Мартин Тошев на границата на пеналта. Там нападателят с прецизен удар по земя направи вратаря на "белите" безпомощен за втори път - 1:2.

В добавеното време Даниел Младенов получи два жълти картона в рамките на минута - първият за разправия, а след това за остър сблъсък с Абуд Омар.