Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Пирин стресна Левски, но не издържа
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 18:21 / 13.03.2016Коментари (0)463
Пирин опита да сътвори сензацията в родната "А" група, но не успя открадне поне точка при гостуването си на Левски. "Орлетата" поведоха на Герена, но в крайна сметка загубиха с 1:3 двубоя от 25-ия кръг на "А" група.

По този начин възпитаниците на треньора Наджи Шенсой останаха на последното 9-о място в класирането с актив от 16 точки, колкото има и Монтана.

Мачът тръгна чудесно за Пирин и още в 11-ата минута благоевградчани откриха резултата. Вратарят на Левски Боян Йоргачевич изби лошо едно центриране на Тони Тасев от фаул. Топката пък попадна у Стилиян Николов, който прати кълбото под напречната греда за 0:1.

20 минути по-късно обаче Левски изравни. Венцислав Христов изскочи сам срещу вратаря Краси Костов, който изби удара му. Топката описа странна траектория и това позволи на Бедоя да направи добавка за 1:1.

Пирин имаше ужасния късмет да получи втори гол в добавеното време на първата част. Това стана след изстрел на Венци Христов директно от фаул - 2:1.

Веднага след почивката Тони Тасев пробва далечен изстрел, но вратарят на Левски спаси.

Пирин изпусна своя шанс в 65-ата минута, когато направи два поредни пропуска. Даниел Генов бе изведен от Тасен сам срещу Йоргачевич, но сръбският вратар успя да боксира. Последва добавка на Тодор Траянов, но и той не успя да прати топката в мрежата.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Левски окончателно реши мача с трети гол. Негов автор стана Франсис Нар, а това бе дебютното му попадение в "А" група. Ганаецът получи перфектен пас от Венци Христов и преодоля технично Краси Костов за окончателното 3:1.