Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
България загуби първата контрола със Сърбия
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 11:35 / 29.12.2015Коментари (0)541
© БФВ
Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби първата от двете си контроли със Сърбия от подготовката за Олимпийската квалификация в Берлин. Момчетата на селекционера Пламен Константинов отстъпиха на Плавите с 1:3 (22:25; 25:22; 25:27; 24:26) в мач, игран в белградската зала "Пионир".

Селекционерът Пламен Константинов започна с разпределителя Георги Братоев, капитана Владимир Николов като диагонал, Тодор Скримов и Николай Пенчев - посрещачи, Теодор Тодоров и Николай Николов - центрове и Теодор Салпаров-либеро. Впоследствие в игра се появиха и останалите играчи с изключение на ненапълно възстановените Виктор Йосифов и Тодор Алексиев.

Родните волейболисти спечелиха само втория гейм с 25:22, но в останалите части от мача показаха изключително равностойна игра, но н решителните части домакините надделяваха. По време на срещата българските момчетата бяха подкрепяни от около 100 българи в зала Пионир.

Най-резултатен за българския отбор бе диагоналът Николай Учиков, който влезе като резерва за началото на втория гейм на мястото на Владо Николов, със 17 точки, а Николай Пенчев, който игра цял мач добави 15 точки.

За домакините от Сърбия Дражен Любурич реализира 20 точки, а Неманя Петрич който игра само до третия гейм, записа 19 точки за победата.

СЪРБИЯ: Алекса Бърджович 3, Дражен Лубурич 20, Неманя Петрич 19, Марко Ивович 8, Драган Станкович 2, Марко Подрасчанин 2 - Невен Майсторович-либеро (Милан Катич 10, Сречко Лисинац 1, Александър Околич 2, Петър Кръсманович 5, Филип Стоилович 3, Никола Росич-либеро)
Старши-треньор: Никола Гърбич

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 2, Владимир Николов 7, Тодор Скримов 2, Николай Пенчев 15, Теодор Тодоров 13, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Светослав Гоцев 3, Мирослав Градинаров 7, Николай Учиков 17, Любомир Агонцев, Владислав Иванов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов.