Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Габриела Петрова е Атлет на България за 2015 година
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:56 / 04.12.2015Коментари (2)367
© Plovdiv24.bg
Състезателката на СКЛА Локомотив Габриела Петрова грабна приза за атлет номер едно на България за 2015 година в традиционното допитване на списание "Атлетика".

През изминалата година българката завоюва сребърен медал на европейското първенство в зала в Прага, дебютира в "Диамантената лига" и остана на крачка от медал на световното първенство в Пекин, завършвайки четвърта с личен рекорд от 14.66 метра.

Габриела изпревари четирикратната победителка в анкетата Ивет Лалова-Колио (100 м и 200 м), която бе финалистка на световното първенство на 200 м и набра 300 точки от гласовете на специалистите.

Третото място в класирането на списание "Атлетика" е за европейския шампион на 3000 м стипълчейз за младежи до 23 години - Митко Ценов с 224 точки, а четвърто място за носителката на бронзов медал от европейското първенство в зала Радослава Мавродиева (гюле).