Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Пирин взе точка в Монтана
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 18:14 / 29.11.2015Коментари (0)323
©
Благоевградският Пирин взе една точка от последното си гостуване за сезона, след като завърши 1:1 с Монтана в едноименния град. "Орлетата" поведоха в резултата, но в последствие допуснаха изравнително попадение в края на първата част. Вече четвърти мач пиринци нямат загуба и лека полека настигат водещите ги тимове в класирането.

"Зелените" започнаха мача по-напористо, като рядко красив гол отбеляза още в петата минута младежкият национал Тодор Траянов, който от около 40 метра прехвърли неразчетено излезлия напред страж на домакините. Монтанци се опомниха една в края на полувремето, когато след 3 минутен натиск Лазаров центрира добре, а нисичкият Минчев с глава отбеляза хубав гол за 1:1.

През втората част орлетата заиграха доста агресивно в атака, като удари на Попев, Траянов и Тошев с глава можеха да доведат до второ попадение. Изключително интересно стана в заключителните минути на мача, когато двата отбора си размениха по-няколко опасни положения за гол. Поплатник за домакините изпусна отблизо да отбележи, а сантиметри не достигнаха на резервата за Пирин Хаджииванов да мушне топката във вратата при една контраатака. Отново той получи шанс в 85-та минута, но бе изпреварен пред гола.
В самия край на мача Балджийски от близо стреля опасно с глава, но Костов хвана топката стабилно.

За Пирин следват три поредни домакинства, като зелените излизат още в четвъртък в мач с Локомотив Пловдив. После в Благоевград идват Черно Море и Славия.