Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Храбри "орлета" клъвнаха Литекс
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 19:47 / 30.10.2015Коментари (0)440
© Blagoevgrad24.bg
Отборите на Пирин и Литекс завършиха наравно 1:1 в мач от първенството. Двубоят, който се изигра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, бе от 14-ия кръг на първенството.

Пирин остава на последното място в класирането, като тимът от Благоевград е без спечелен мач от началото на сезона.

Литекс се изравни на второто място в класирането с Лудогорец, но тимът от Разград е с мач по-малко.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, като за Литекс пропуски направиха Данило Асприля и Кристиян Малинов.

В 23-ата минута капитанът на Пирин Александър Башлиев пропусна добра възможност за Пирин. Той бе изведен на стрелкова позиция от Маркиньос, но ударът му бе отразен от Баривиейра.

Домакините поведоха в резултата в 32-ата минута. Башлиев вкара гола, като с вина за попадението бе вратарят на Литекс Винисиус Баривиейра. Той не се намеси на ниво при опит за центриране на Башлиев в наказателното поле на Литекс и допусна топката да влезе във вратата му.

След почивката тимът на Литекс доминираше. Пропуски за гостите от Ловеч направиха Арсенио Нунеш и Данило Асприля, като отлични изяви на вратата на Пирин имаше Красимир Костов.

Логично Литекс успя да стигне до гол, като това стана в 75-ата минута. Влезлият като резерва нападател Бьорн Йонсен засече с глава топката във вратата на Пирин за крайното 1:1.

В самия край на двубоя Йонсен пропусна да донесе победата на Литекс, като ударът му мина край вратата на Пирин.

Източник: Агенция "Фокус"