Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Пирин каза "чао" на Купата
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 18:47 / 23.09.2015Коментари (0)698
©
Пирин отпадна от турнира за Купата на България, след като благоевградчани отстъпиха на Несебър с 1:0 като гост. Пиринци направиха два пропуска през второто полувреме, но бяха матирани 20 мин. преди края след грешка в полузащитата и мълниеносна контра на домакините, оползотворена от Стамен Ангелов.

През първото полувреме "зелените" владееха повече топката и бяха обсадили половината на Несебър, но до чисти голови положение не се стигаше. На обратния фронт, домакините контраатакуваха опасно и направиха пропуски чрез Ангелов и Цонков.

Пирин излезе на терена по-мобилизиран през вторите 45 минути, като "зелените" осезаемо натиснаха съперника. В 55-та минута Тасев бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но крилото на орлетата стреля в тялото на стража и пропусна. Малко след това в игра се появи Тошев, който още с първото си отиграване разтресе със силен шут от воле левия стълб на вратата на несебърлии.

В 74-та минута домакините откраднаха една топка в средата на терена и двама техни нападатели се озоваха срещу централната двойка защитници на Пирин, като нападателите изиграха отлично положението и Ангелов го материализира за единственото попадение в срещата.

До края на мача домакините използваха всякакви позволени и не толкова приоми да бавят време, а пък пиринци нападаха по-хаотично и стигнаха до две мелета пред вратата на Несебър, които не доведоха поне до изравнителен гол.

Състав на Пирин: Ганев, Башлиев, Сандев, Виячки, Дяков, Бенгюзов, Сандански, Наков, Тасев, Хаджииванов и Карапетров. В игра влязоха още Маркиньос и Тошев.