Пирин измъчи Берое, но загуби в Стара Загора
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 23:00 / 02.08.2015Коментари (0)471
© Beroe.eu
Пирин загуби визитата си на Берое с 0:1 в среща от 3-ия кръг на А група. Георги Божилов се разписа в 10-ата минута, а в края на двубоя гостите можеха да стигнат до точката, но направиха няколко сериозни пропуска.

Момчетата на Петър Хубчев започнаха силно срещата и успяха да стигнат до бърз гол. В 10-ата минута атака по учебник за "заралии", завърши с ефектно попадение на сметката на Георги Божилов. Стивън Петков започна контраатака от половината на Берое, преодоля бранител на гостите и веднага намери по левия фланг Жуниор Мапуку. Конгоанецът, навлязъл в наказателното поле, задържа кълбото, остави защитник на Пирин след себе си и центрира параболично към Георги Божилов, който отблизо с глава бе безпогрешен и ефектно прехвърли стража Красимир Костов за 1:0.

В 33-ата минута Мапуку пропусна чудесна възможност, след като преодоля падналия Красимир Костов и остана пред опразнената врата, но стреля силно и неточно край лявата греда.

След почивката старозагорци владееха повече топката, но рядко застрашаваха вратаря на гостите. Маркиньос пък имаше добра възможност да изравни, но изпълнението му на свободен удар в 73-ата минута бе безкрайно неточно.

В добавеното време на второто полувреме Антонио Хаджииванов бе изведен в наказателното поле където се измъкна между защитата на Берое и стреля по земя, но Макенджиев бе безгрешен и изби.

БЕРОЕ - ПИРИН 1:0
1:0 Георги Божилов 10

БЕРОЕ: 22 Благой Макенджиев, 28 Веселин Пенев, 6 Иво Иванов, 3 Владимир Зафиров, 18 Атанас Зехиров, 21 Елиаш, 14 Георги Божилов, 27 Игор Джоман, 20 Неманя Милисавлевич /30-Иван Коконов/, 73 Стивън Петков /49-Георги Андонов/, 10 Жуниор Мапуку /88-Венелин Филипов/23 Илко Пиргов, 15 Георги Динков, 4 Венелин Филипов, 77 Спас Делев, 17 Иван Коконов, 9 Станислав Костов, 7 Георги Андонов/ Старши

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 22 Богомил Дяков, 21 Александър Дюлгеров, 3 Румен Сандев, 18 Юлиян Попев, 24 Антон Костадинов, 28 Маркиньос, 19 Благой Наков, Александър Башлиев /77-Тони Тасев/, 26 Александър Якимов, 10 Мартин Тошев /77-Антонио Хаджииванов/ /12 Веселин Ганев, 14 Стилиян Николов, 9 Тодор Траянов, 11 Еденилсон Бергонси, 17 Илия Карапетров, 7 Тони Тасев, 8 Антонио Хаджииванов/