НачалоФутболБаскетболВолейболДругиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Късен гол на Курьор спря летящия стар на Пирин
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:41 / 19.07.2015Коментари (0)378
Отборите на Пирин и Черно море не успяха да се победят в среща от първия кръг на "А" група. Двубоят в Благоевград завърши 1:1, като резултатът откри Мартин Ташев в 55-ата минута. В добавеното време Матиас Курьор изравни.

"Моряците" можеха да излязат напред в резултата още в началните минути, но стражът Костов спаси удар от близко разстояние на Вареа. Малко по-късно Симеон Райков изстреля бомба към вратата на Пирин, но топката профуча над гредата.

"Орлетата" отвърнаха с удар в гредата на Мартин Тошев и опасен изстрел на Тасев.

Пирин наложи надмощие през втората част и в 55-ата минута стигна до гол. Тони Тасев получи топката на скорост по дясното крило, финтира Венков и стреля по земя. Китанов изби, но при добавката от 5 метра Мартин Тошев не остави шансове на вратаря и вкара първото попадение за благоевградчани в "А" група през този сезон.

Само 180 сикунди по-късно домакините бяха близо до втори гол, но удар на Благой Наков мина над напречната греда.

В 62-ата минута Пирин като по чудо не поведе с 2:0. След бърза контраатака Тошев изведе брилянтно Илия Карапетров очи в очи с Китанов, но фланговият футболист на домакините шутира в аут.

В последните минути Черно море организира натиск, който даде нужния резултат. Матиас Курьор бе изпуснат от отбраната на Пирин, получи добър пас и прониза вратаря Костов за крайното 1:1.