Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
DANTEK стана национален шампион на "Ариана Аматьорска лига“
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 13:06 / 06.07.2015Коментари (0)341
©
DANTEK e националният шампион в шестото издание на турнира по минифутбол "Ариана Аматьорска лига".

Отборът, известен в предишни издания като Клетката, спечели Големия финал на популярната надпревара за аматьори и получи правото да играе срещу професионалния шампион на България Лудогорец (Разград).

Преди да се изправи срещу "орлите" от Разград DANTEK ще изживее и своята допълнителна награда - професионален подготвителен лагер в Словения под ръководството и указанията на футболни специалисти.

Изцяло софийски финал

DANTEK триумфира в повторение на регионалния финал от София. Тимът се наложи с 2:0 над Малки Страсти, който завърши като подгласник в софийския турнир през миналия месец.

Малки Страсти ще получи като награда почивка за един уикенд на българското Черноморие за второто си място.

Финалният турнир на "Арена Созопол" предложи много емоции и драматични развръзки. DANTEK се класира за полуфиналите в последния възможен момент. В заключителния мач от група А софиянци имаха нужда от задължителна победа, за да излязат на второ място в групата.

Победител в тази група стана Малки Страсти. По ирония на съдбата в мача им от груповата фаза Малки Страсти се наложи категорично с 6:2.

Драматични полуфинали и битка за трофея

В полуфиналите в неделя DANTEK победи с 1:0 пловдивския Vip Dent в невероятно оспорван и здрав мач. От другата страна Малки Страсти елиминира с 3:0 Свети Влас, в чийто състав личаха играчи от миналогодишния шампион на "Ариана Аматьорска лига" ФК Бастун.

В самия финален мач DANTEK заложи на познатата тактика от предишни мачове с Малки Страсти на регионално ниво. Те играха много стегнато в отбрана и не даваха възможности за отбелязване на гол. В същото време се възползваха от своите шансове.

На трето място се класира Свети Влас.

"Ариана Аматьорска лига" отново затвърди статута си на предпочитан турнир за аматьори футболисти, като право на участие за втора поредна година получиха отбори, които редовно участват в партньорските първенства из цяла България.

И тази година участие в турнира взеха над 10 000 футболисти, а осемте финалисти за Големия финал в Созопол бяха определени в шест регионални финала - Русе, Благоевград, Стара Загора, Бургас, Варна и София. В тях участие взеха общо 300 отбора.