Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Започнахме със загуба в европейските квалификации за младежи
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:11 / 01.04.2015Коментари (0)589
©
Младежкият национален отбор на България до 21 години отстъпи на Уелс като гост с 1:3 в първата си квалификация от група 5 за Евро 2017.

Двубоят започна кошмарно за националите, след като още в 8-та минута домакините откриха резултата. Уесли Бърнс проби по десния фланг и центрира към Томас О`Съливан, който с глава реализира за 1:0. Само 4 минути по-късно отново след комбинация между Бърнс и О`Съливан, последният прати с мощен шут от 15 метра топката във вратата на Александър Любенов. В 25-та минута Райън Хъджис центрира и след разбъркване в наказателното поле, Джош Йорвет се оказа най-съобразителен и вкара за 3:0.

Първата по-сериозна възможност, която се откри пред България бе в 33-та минута, но Кирил Десподов не успя да намери очертанията на вратата на Кристиан Дибъл. Три минути по-късно Хъджис можеше да покачи за 4:0, но топката се отби от дясната греда. Първият удар в очертанията на вратата на Уелс бе нанесен в 39-та минута, когато Никола Колев стреля, но Кристиан Дибъл спаси.

През втората част националите се активизираха и започнаха да атакуват на по-висока скорост. В игра се появиха Милчо Ангелов и Бекир Расим, които замениха съответно Цветелин Чунчуков и Александър Василев. В 51-та минута България върна едно попадение, след като Расим пусна пас към Никола Колев, който със силен удар извън наказателното поле реализира за 1:3. Малко след това Десподов имаше шанс да вкара гол, но стреля неточно. В 70-та минута Антонио Вутов замени Кирил Десподов. До края на срещата Милчо Ангелов, Расим, Вутов и Малинов имаха възможност да реализират, но стражът Дибъл показа класа и спаси всички удари към неговата врата.