Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
"Орлетата" разгромиха с 5:0 Пирин Разлог
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 18:22 / 07.03.2015Коментари (0)279
©
ОФК Пирин разгроми с 5:0 съименниците си от Разлог днес, в първото домакинство на благоевградчани за пролетния полусезон на Б група.

Първото полувреме на двубоя започна с 15 минутно закъснение, тъй като гостите от Разлог имаха трудности при преминаването на затрупания проход Предела.

Още в началото "орлетата" установиха превес, но първото положение в мача бе в полза на разложкия Пирин, но Васев бе неточен при едно центриране.

В ответната атака "зелените" поведоха с 1:0, като точен бе Наков, който се възползва от отлична асистенция на Благов в 11-та минута.

Три минути по-късно "орлетата" водеха вече с 2:0, като младото крило Тасев прехвърли технично стража на гостите Добрев.

През втората част благоевградчани се развихриха и отбелязаха още три безответни гола. В 51-та минута Попев заби красив гол, след като намери топката от воле извън наказателното поле.

В 69-минута Тасев нахлу в наказателното поле, стреля във вратата, топката се плъзна по голлинията, а Хаджииванов засече във вратата за 4:0. Десет минути преди края Башлиев направи самостоятелен пробив на скорост и завърши сам с прав удар във вратата фиксирайки крайното 5:0.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Башлиев, Тунтев, Николов, Стоев, Попев, Витанов, Наков, Благов, Тасев и Златинов. След почивката в игра влязоха Хаджииванов, Чепилов и Тошев.

Григор Димитров разкри причината за ранното отпадане в Мадрид
Кой е Йошихито Нишиока - първото препятствие на Григор Димитров в Рим?
Страхотно! Григор Димитров победи Новак Джокович в Рим
Престижно! Григор Димитров, Надал и Джокович са фаворитите за титлата в Рим
Двукратният европейски шампион по вдигане на тежести Александър Пелешенко загина на фронта в Украйна